Každý by chtěl mít tělo jako svalovci z magazínů, nicméně jen málokdo chce dřít na to, aby se tak skutečně stalo. Hodně lidí však toto nepotřebují, jiní zase potřebují spíše shodit nějaké špeky než nabírat kilogramy. A právě takoví jedinci by měli spíše provozovat aerobní cviky než kulturistiku. Během aerobních aktivit tělo nejefektivněji likviduje tukové zásoby, což je přesně ten efekt, kterého je potřeba dosáhnout. Sportovních činností, kterými je možné takového efektu docílit, je celá řada. ne každého ale baví plavání, inline bruslení nebo třeba jezdění na kole.
Jsou zde však i jiné sporty, daleko zábavnější, se kterými se dá nejen dobře hubnout, ale zároveň se člověk ani nebude nudit. Mezi takové se dá zařadit třeba i používání trampolíny 305. I když u nás nemá tento cvičební nástroj v domácích podmínkách takovou tradici, na západě tak lidé likvidují nadbytečné kilogramy zcela běžně.
Pravidelné cvičení
Stejně jako každý jiný sport, i skákání na trampolíně je potřeba provádět s železnou pravidelností, jinak nikdy nebude dosaženo takového efektu, který by byl žádoucí. Občasné cvičení sice může tělu lehce prospět, hlavně jeho kondici, nicméně tuky se tak likvidovat budou jen velice málo. Trampolína je ideální cvičební nástroj hlavně z pohledu zábavnosti. Zatímco jízda na kole či snad rotopedu může mnoha lidem připadat nudná, skákání je docela zábavné i po delší době. Zvláště pak to platí pro náročnější sestavy, jejichž správné provedení vyžaduje dostatečnou koncentraci a zároveň i fyzické síly.
Kterou vybrat?
Modelů trampolín je dnes celá řada, a proto to může mít laik s výběrem poněkud těžší. Nejedná se však o kdovíjak složitou disciplínu. Právě naopak. U zahradních modelů je potřeba dávat pozor, zdali mají všechny nezbytné bezpečnostní prvky typu ochranná síť, respektive obal na pružiny. Všechny typy by pak měly mít dostatečnou nosnost. Ta by se měla pohybovat ideálně deset a více kilogramů na hmotností cvičence.