Do bytu
Tepelná čerpadla lze nainstalovat bez problémů do jakéhokoli obytného (i nebytového) prostoru. Tím máme samozřejmě na mysli i byty v bytových domech, jako jsou panelová sídliště nebo činžovní zástavba. V zásadě tu máte dvě možnosti. Za prvé využít systém tepelného čerpadla vzduch – vzduch, který pracuje zcela nezávisle na ústředním topení centrálně vytápěného objektu, a mít jej samostatně ve svém bytě. Za druhé dohodnout se s ostatními vlastníky v rámci SVJ a odhlasovat si tepelné čerpadlo pro celý bytový dům. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně úsporné řešení z hlediska provozních nákladů, může to být mnohem výhodnější, než centrální vytápění objektu z domovních kotelen (zejména na zemní plyn).
Na chalupu
Že si tepelná čerpadla v Plzni a kdekoli jinde pořizují lidé do rodinných domů, je celkem jasné, ale někteří z vás si neuvědomují, že jej lze umístit i do rekreačního objektu. Ten se pak může poměrně snadno stát celoročně obyvatelným, a není nikde psáno, že musíte trávit zbytek života na městském sídlišti a na chalupu pouze dojíždět, třeba změníte názor na způsob bydlení a odstěhujete se do rekreační oblasti natrvalo. Jednou z podstatných výhod tepelných čerpadel je snadná obsluha a minimální nároky na údržbu. Zařízení mohou obsluhovat i senioři, pro něž by bylo např. topení dřevem velmi namáhavé.
Do mobilní dřevostavby
Současná výroba mobilních domů výrazně zasáhla do trhu s nemovitostmi, protože tyto objekty jsou již na takové úrovni, že v nich lze komfortně přebývat po celý rok. Můžete je umístit např. na parcele po bývalé nevyhovující chatě a zajistit si bydlení snazší cestou, než přeplácením nabídek realitních kanceláří.
I v mobilním domě lze instalovat tepelné čerpadlo, jde o prakticky shodné řešení, jako v rekreační chatě, a na požadavcích pro výstavbu to v zásadě nic podstatného nemění.