Ten, kdo chce něco poslat poštou nebo po kurýrovi, respektive kdo chce třeba i sám něco bezpečně převézt z místa na místo, musí takto přepravovanou věc už před započetím cesty náležitě zabalit. To aby se tato pokud možno nemohla poškodit, zničit, případně poztrácet.
Jak si počínat při takovém balení zásilky, to přinejmenším v teoretické rovině známe všichni. Prostě se z takové věci nebo věcí udělá úhledný balík, ve kterém se to důležité skryje před nežádoucímu vnějšími vlivy.
A jak se takový balík balí? Ani to není našincům neznámé, tomu se přece tu dokonaleji a tu primitivněji věnujeme už po generace. Ale byť je tu podstata stále stejná, přece jenom přináší doba pokrok a změny k lepšímu.
Dříve jsme neměli tak velké možnosti výběru, a proto vzal člověk nějakou tu krabici, jaká byla právě po ruce, zásilku do ní dal, vycpal to dejme tomu starými novinami a přebalil balicím papírem. A stačilo to. Muselo to stačit.
Ale dnes už máme daleko větší možnosti, a proto bychom si měli vybírat obalový materiál, který nejlépe vyhovuje tomu, co od něj očekáváme. A to se týká nejenom samotné krabice, respektive toho, čím ji přebalíme, ale i toho, čím ji případně vycpeme.
Protože vycpat se tato obvykle musí. Bez toho to nejde, protože jinak by se posílaný obsah potloukl, poškodil, ba možná i zničil, což logicky nemůžeme dopustit.
Ideální volbou je tu samozřejmě lehký i finančně výhodný materiál. Takový, který člověka nestojí skoro nic a který ani nečiní zásilku zbytečně moc těžkou, což by se podepsalo negativně na výši poštovného. A samozřejmě není od věci, když je takový materiál i šetrný k přírodě, tedy ekologický.
A to všechno splňují právě ekologické výplňové a obalové materiály tvořené kartonovou vlnou vyrobenou s využitím speciálního stroje. S tímto tvárným a dělitelným materiálem se pracuje jedna báseň a je současně i jisté, že vše doputuje do cíle v pořádku.