O dronech jsme zvyklí slýchávat pouze v negativních konotacích, jelikož je jako zbraně používají mnohé armády světa, tu naší nevyjímaje. Tyto stroje však mají i úplně jiné využití. Levnější modely se třeba používají běžně jako hračky. Jsou sofistikovanější alternativou klasických vrtulníků na dálkové ovládání. Jen se mohou dostat výše a dál. To však není jejich jediné využití v civilním sektoru. Rovněž se s jejich pomocí dají pořizovat krásné panoramatické záběry na město nebo přírodu. Chce to ale koupit si typ, který už něco stojí, a ne každý na to má.
Více typů
Jak již bylo naznačeno na předchozích řádcích, můžete si vybrat s více typů dronů, z nichž každý se hodí na trochu jinou práci. Je vcelku pochopitelné, že není možné koupit si bojovou verzi, ale třeba typ, který je vhodný na hraní je možné koupit v mnoha variantách. Jeho výhodou je, že příliš nestojí. Dá se pořídit i za méně než dva tisíce. Krom hraní ale není jinak k ničemu použitelný. Má totiž poměrně krátký dolet a nízkou nosnost. Chcete-li filmovat, potřebujete se kouknout po trochu lepších verzích.
Lepší nosnost
Kdo má zájem o filmování světa z nebeských výšek, ten si budete muset buďto dron sestrojit podomácku, což umí jen málokdo, nebo sáhnout hlouběji do peněženky. Modely vhodné pro filmaře, a to i ty amatérské, jsou přeci jen poněkud dražší a jejich cena se pohybuje od sedmi tisíc výše. Pokud však toužíte po opravdové kvalitě, rozhodně si nekupujte drony v nižší cenové hranici. Nemají totiž často takovou kvalitu, jaká je potřeba. A to jak ve výdrži, tak i co se týče ovládání. Ty nejlepší kousky zvládnou bez přistání létat i hodinu a jejich ovládání je velice intuitivní a lehké. I tak je ale potřeba trochu trénovat, aby se vám dostalo do krve. Není tak vhodné hned na začátku filmovat lokality v husté zástavbě, ale vše si nejdříve nanečisto vyzkoušet někde na louce.